Pořizovat vitamíny a minerály pro kočky? TIP#100

Přísun vitamínů a minerálů potřebuje každá kočka. Část (ideálně většinu) jich zajišťuje kvalitní kočičí strava, ať už jde o granule (suché krmení) nebo masové kapsičky (mokré krmení). 

Většinou bývá vhodné některé vitamíny a minerály doplňovat. V případě krmení BARFem je to dokonce dost nutné. Jde to dělat poměrně snadno pořízením různorodých ňaminek a laskominek, kterými budete kočku odměňovat, a zároveň jí dodat další potřebné látky. Další cesta je nákup různorodých vitaminových přípravků. 

Pro kočky starší, kastrované či nějak nemocné je vhodné výběr takovýchto doplňků konzultovat na veterině. Stejně tak může být vhodné správné doplňky poskytnout koťátkům. Se vším vám velmi dobře poradí i ve zverimexech.

TIP: Je nějaký rozdíl v krmení ne/kastrovaných, mladých, starých koček?

Záležet bude případně také na tom, co chcete u kočky posílit či ovlivnit – pohybový aparát, oběhový systém, nervovou soustavu, zuby, zažívání, kůži nebo srst. I forma je různorodá – můžou to být tablety, tekutá forma či pasty.

Mrkněte do Zdraví a vitalita na SuperZoo.cz a do kategorie Vitamíny a doplňky stravy. Výběr je tam dostatečný. Podobnou kategorii najdete i ve vašem oblíbeném „zverimexu“.

PS: V záhlaví najdete osobně #sisithecat