Co je to plašanka a jaký je rozdíl mezi opuštěnou a toulavou TIP#093

Plašanka se používá pro kočky, které jsou nejspokojenější s životem bez lidí. Plaché, divoké kočky, které se jen velmi obtížně stanou součástí domácnosti, a pokud je k tomu budete nutit a omezovat je, budou se trápit. A také zpravidla velmi nepříznivě reagovat. 

Toulavá kočka je prostě kočka, která se ráda toulá, ale stále někomu patří. Pokud takovou najdete, nemůžete ji jen tak popadnout a přivlastnit si ji. Většinou je prostě na procházce a umí se sama vrátit domů. V některých případech ale může být ztracená a její majitel ji hledá. O tomhle už byla řeč v Co dělat, když najdu opuštěnou kočku nebo kotě?

Opuštěná kočka majitele nemá. Možná ji vyhnal, možná ho neměla nikdy, možná zemřel. Takovou kočku si lze osvojit, ale může být problém poznat, zda opravdu opuštěná je. Takže v zásadě raději postupujte stejně jako u “nalezence”, tedy u toulavé kočky. 

TIP: Jak na to, když si domu přinesete starší kočku z útulku a Jak poznat důvěryhodný útulek, odkud si chci vzít kočku se třeba budou hodit. Než lovit kočky někdy na ulici