Jak poznat důvěryhodný útulek, odkud si chci vzít kočku TIP#092

Pokud se rozhodnete pořídit kočku z útulku, tak dbejte na jeho serióznost a kvalitu. Ohlídejte si, zda má registraci a projděte si na Internetu případné recenze a zkušenosti. Můžete se zeptat i na veterině, zdali o něm něco ví. 

Projděte si útulek (pokud vám to nechtějí dovolit, je to jasný příznak neserióznosti). 

Prohlédněte si kočky a koťata, prostory, kde je drží, jakým způsobem o ně pečují, jak je krmí, zda mají dostatek kvalitního prostoru k životu i hraní, jak dodržují hygienu. 

Útulek, který jste objevili, může ve skutečnosti být i množírna. Tu dost často poznáte podle velkého výskytu koťat – v klasických útulcích se příliš nevyskytují. 

O kočce pořizované z útulku byste toho měli co nejvíce zjistit. Jaký je její zdravotní stav, odkud pochází, jak se do útulku dostala, jaké má problémy s chováním či socializací. Ptejte se i na to, čím kočku krmit, vyžádejte si její očkovací průkaz, testy, ověřte si odčervování. 

Sami buďte připraveni, že poctivý útulek bude na oplátku chtít vědět maximum informací o vás. Nezapomeňte na to, že útulky většinou neberou kočky zpět. Osvojení tedy pečlivě zvažte. 

TIP: Jak na to, když si domu přinesete starší kočku z útulku