Kočky a hlodavci v jedné domácnosti TIP#086

Kočka je lovec. Hlodavci v jakékoliv podobě jsou proto tím, čím se ve volné přírodě živí. Nepočítejte tedy, že by snad právě vaše kočka nechávala nějakou tu myš, krysu, křečka, hraboše či morče bez povšimnutí. Příroda je příroda – instinkty a pudy jsou nezastavitelné.

U hlodavců v domácnosti je to stejné jako u Soužití koček a ptáků nebo u Koček a rybiček v jednom domě. Musíte je udržet odděleně a bezpečně od sebe.

Mimochodem, s kočkami a hlodavci v domácnosti to může být docela zábavné. Kočka je schopna trávit hodiny sledováním hlodavce v kleci i nenápadným zkoumáním, kudy je možné do klece prostrčit tlapku. Může si snažit i o otevření dvířek, takže je nutné zajistit dostatečně odolný zavírací mechanismus. 

Pozor i na klece, kde se při posunu může oddělit klec od základny. Stejně tak na možnosti shození klece z místa, kde je umístěna. Hlodavec, který najde cestu z klece ven pak nemá za kočičí přítomnosti příliš velkou šanci na přežití.

https://www.youtube.com/watch?v=E0Z1Cao07Wk

Byť, to je nutné dodat, existují kočky, které si s hlodavcem nebudou vědět rady. Jeho existence je vyděsí a při sebemenším projevu hlodavčí aktivity budou prchat.