Jak ochránit před kočkou vánoční stromek? TIP#076

Chcete rychlé a snadné řešení? Nepořizujte si ho

Ale teď vážně. Vánoční stromky kočky lákají, zejména ty přírodní. Jak tedy zařídit, aby kočka nechala strom stromem a nešplhala po něm? Vsaďte na stromek umělý

Není to ale jen stromeček, i ozdoby jsou více než lákavé. Kočky milují kouličky a budou pokoušet své štěstí, jen aby je ze stromku dostaly a mohly si tak s nimi hrát. Opět stejná rada –  pořiďte si umělohmotné ozdoby nebo prostě jakékoliv nerozbitné. Na klasické skleněné s kočkou raději zapomeňte. 

Kočkám se také mohou líbit hvězdy na vrcholu stromku. Volte tedy uvážlivě, a pokud bude hvězda příliš provokovat, zkuste jinou.

Na stromek v kočičím bytě rozhodně nepatří ani hořící svíčky, ani prskavky. Případně pouze pod podmínkou vaší nepřetržité přítomnosti. Mini LED světla jsou ideální řešení, žárovková už tolik ne – snadno se rozbijí (je to sklo) a navíc ještě mohou kočku popálit. 

Pozor také na jmelí či vánoční hvězdy, jde o rostliny pro kočky smrtelně jedovaté. 

Stromek ve vodě je v pohodě, ale nádoba by měla být krytá, aby z ní kočka nechodila pít.

A poslední věc, pokud máte kočku horolezkyni, co stromek moc ráda, pamatujte na těžký stabilní podstavec a opravdu bezpečné upevnění stromku – nejlépe provazem ke stropu. Nebude se moci převrhnout a napáchat tak škodu (či dokonce zranit kočku).

TIP: Pokračování vánoční tématiky najdete v Jak s kočkou o Vánocích

PS: Pomáhají i odpuzovadla – postřiky s látkami, co kočkám nepříjemně voní.