Jak ochránit před kočkou hlínu v květináčích? TIP#046

Když byla #sisithecat ještě #kote, měla tento typický kočičí zlozvyk v hojné míře. Vyznačoval se tím, že chodila navštěvovat květináče a vyhrabávat z nich hlínu. Samotná aktivita se dala ještě jakž takž vydržet, zato uklízet tu spoušť už poněkud méně. Naštěstí to nemělo žádný dodatek v podobě používání jako záchod, i tak ale nešlo o nic příjemného. 

Tehdy jsem vymyslel jednoduché řešení. Z tvrdého kartonu jsem vystřihl “poklop”, co se dal nasadit na květináč a hlínu zakryl. Nebránil hlíně v dýchání, na zalévání ho stačilo mírně nadzvednout nebo ponechat otvor. A povedlo se, květináče postupně opět osiřely. Po opotřebování krytu stačilo prostě vzít karton, nůžky a střihnout nový. Vyzkoušejte, je to levné a účinné.

Pokrytí bude dobře fungovat i u koček, co mají květináče v oblibě pro spaní. Velmi časté zejména u malých koťátek, kde na pokrytí můžete nakonec použít i noviny či letáky.

TIP:  Jak chránit před kočkou oblečení, kabelky a skříně?

Podobné řešení může znamenat zasypání kamínky, ale pozor na jednu věc. Pokud budou příliš lehké a kulaté, kočka je bude milovat ještě více než hlínu a honit je bude po celém bytě.  Zkusit můžete i další doporučené řešení – kuličky proti molům ukryté v hlíně. A co funguje vždy? Jednoduše nákup kočičího odpuzovacího spreje

x-IMG_20160404_155945.jpg
Z pevného kartonu se dá udělat i sedátko u okna. Hned vedle „zeleniny“ určené k ožírání.

Vyplatí se i trochu si počkat. Naše #sisihecat naštěstí s přehrabováním hlíny přestala někdy poté, co se z kotěte změnila na kočičí dámu. Dnes to udělá jen výjimečně. 

Pozor. Pokud vám snad kočka hlínu z květináče požírá, je nejspíš čas na návštěvu veterináře, bude mít nějaký zdravotní problém nebo jiný nedostatek ve stravě. Mrkněte také na složení hnojiva, je-li v něm rybí moučka, kočku to bude pachově lákat.

TIP: Proč kočky milují krabice?

S květinami si nezapomeňte dávat velký pozor na takové, které jsou pro kočky nebezpečné. Přehled najdete v Které rostliny a květiny jsou pro kočku jedovaté a nebezpečné? Velký pozor, kočky mohou i zemřít