Mohu kočkám dávat mléko? TIP#025

Za časů našich babiček a dědečků bývalo běžné, že se kočkám do misky dávalo mléko. Koneckonců kočičky přece mléko milují. Nebo ne? Ve skutečnosti je to celé trochu zapeklitější.

Kočky mléko skutečně milují a většina z nich si ho dá velmi ráda. Pro řadu koček je ale zároveň dost problematické, špatně ho tráví a může jim způsobovat průjmy. Je to způsobeno vysokým obsahem laktózy (mléčného cukru), na kterou kočky nemají dostatek trávicích enzymů.

I přesto kočce nechcete mléko odepřít? Nejjednodušším řešením je speciální mléko pro kočky se sníženým obsahem laktózy (najdete ho ve zverimexech i jako catmilk). Ani tady ale není vhodné přehánět, denní dávka je do 50 ml za den. Sáhnout můžete i po Mléko ATHENA, které navíc obsahuje i inulin a taurin. A na vyzkoušení je vhodné také Mléko sušené Lactol Kitty 250g

#sisithecat má mléko samozřejmě v oblibě. Když byla ještě #kote, kupovali jsme již zmiňované mléko kočičí, ale pak jsme jí čas od času začali dávat trošku toho klasického nízkotučného. Většinou nalijeme malé množství na kuchyňskou linku a ona si ho sama slíže. Problémy z toho nikdy neměla, ale množství je to opravdu minimální. A navíc asi máme štěstí, že naše kočka nepřestala zcela produkovat laktázu (což je onen výše uvedený enzym). 

TIP: Když už probíráme mléko, tak co jiné věci? Mrkněte do Mohu kočce dávat lidské jídlo? a Jaké doplňky stravy jsou pro kočky nutné a vhodné

Budete-li tedy chtít vlastní kočce dávat mléko, nejprve si to vyzkoušejte. Pokud nereaguje průjmem, či nadýmáním, pak jí čas od času něco málo klasického mléka dopřát můžete. 

PS: Na závěr ruku na srdce. Mléko pro kočky nikdy neberte jako tekutinu. Je kalorické a je to jídlo. Na pití potřebuje vodu a dobré rady najdete v Miska na vodu nebo kočičí fontána?

Podobné příspěvky