Proč kočky shazují věci? TIP#016

Tuhle prazvláštní (až poněkud poťouchlou) zábavu koček velmi rychle poznáte. Pokud někde necháte ležet něco, co se dá shodit, zanedlouho se ozve rána. Vaše kočka ale bude nenápadně sedět nablízku, hrát neviditelnou a tvářit se “já nic, já vůbec nic”. Život s kočkou je zkrátka leckdy velmi veselý.

 

Podle jednoho zdroje to mají dělat proto, aby si získaly vaší pozornost. Někdy jde dokonce až o trest za její nedostatek. 

Jiný důvod má být ale prostě to, že si troufají na cokoliv, s čím je možné pohnout nebo zahýbat. Věci vnímají jako kořist. Pokud do ní zkusí šťouchnout a nenastane žádná odezva, zvítězily.  

Maličko to souvisí i s faktem, že kočky si se svými trofejemi v přírodě běžně hrají. 

Zlé jazyky navíc tvrdí, že na vině jsme také my lidé. Shozeným (a často rozbitým) věcem věnujeme pozornost, a to je pro kočku dobrý důvod k tomu, aby si celou záležitost s chutí zopakovala.

TIP: Proč kočky milují krabice? je vysvětlení další záhady kočičího života

Rozluštit, proč kočky shazují věci, zkrátka není jednoduché. Pravděpodobně jde o kombinaci lovu, hraní si a snahy získat pozornost. Budete-li ale dumat nad tím, jak ji této vlastnosti zbavit, žádnou radu nemáme. Jednoduše to nejde. Jakmile se objeví něco, co jde shodit, dříve nebo později to skončí na zemi.

Doporučení tedy zní – shoditelné, nevhodné a jinak nebezpečné (zejména skleněné) věci jednoduše odstraňte. Přesto ale kočce umožněte si čas od času něco shodit a ujistěte se, aby měla dostatek jiné zábavy a pozornosti. 

TIP: Kočky milují interaktivní hračky (už máte doma koulodráhu?) a co se jídla týče, rády si ho samy uloví. Zkuste těm vašim pořídit tuhle věž na jídlo. #sisithecat ji miluje. Stačí pravidelně doplňovat granule

P.S.: To nejoriginálnější vysvětlení? Kočky se údajně věnují zkoumání vlivu zemské přitažlivosti. Kdo by to byl řekl  🙂